Szkolenie obsługa klienta, Szkolenia turystyczne, Doradztwo turystyczne

Szkolenie obsługa klienta

Doradztwo turystyczne

Szkolenia turystyczne

CSV :: SZKOLENIA :: IMPREZY :: COACHING

Znajdujesz się tutaj: Strona Główna » Doradztwo » Coaching

Coaching

CoachingCoaching to nic innego, jak pomaganie ludziom w zdobyciu tego czego pragną bez robienia tego za nich lub mówienia im, co mają robić... Z pełnym przekonaniem polecamy Państwu coaching realizowany przez współpracujących z nami coachów. Dzięki nim Państwo osobiście lub Państwa pracownicy odkryją w sobie drzemiące pokłady możliwości, które poprowadzą Was we właściwą stronę.Nasza oferta obejmuje:
- coaching osobisty (life coaching - pomoc w dowolnym obszarze życia),
- coaching kariery i zawodowy (pomoc w rozwoju zawodowym),
- coaching systemowy i grupowy (pomoc dla zespołów w zwiększaniu efektywności),
- coaching dla kadry menadżerskiej (pomoc w doskonaleniu umiejętności przywódczych),
- coaching dla par (pomoc w budowaniu wartościowego związku),
- coaching rodzinny (pomoc we wszelkich kwestiach rodzinnych),
- coaching duchowy (pomoc w sferze duchowości i powołania).


Dodatkowo proponujemy wykłady i warsztaty motywacyjne jako wstęp do coachingu dla pracowników.

coachingCo to jest coaching?
"...Pewnego dnia na podwórko gospodarstwa, w którym zamieszkiwałem będąc dzieckiem, przywędrował nieznany koń. Nikt nie wiedział skąd przybył, a nie miał na sobie żadnego oznaczenia, które mogłoby nam pomóc ustalić jego pochodzenie. Nie mogło być mowy o zatrzymaniu konia, ponieważ z pewnością do kogoś należał.

Mój ojciec zdecydował odprowadzić go do domu. Wsiadł na niego, wyprowadził go na drogę i po prostu zaufał, że instynkt konia zawiedzie go do jego domu. Interweniował jedynie wtedy, gdy koń schodził z drogi i zaczynał jeść trawę, albo zbaczał w pola. Wówczas ojciec prowadził go z powrotem na drogę.

W ten sposób koń szybko wrócił do swego właściciela. Właściciel, gdy ujrzał konia nie krył zaskoczenia i zapytał ojca: Skąd wiedział Pan, że koń pochodzi właśnie stąd i należy do nas? Na to ojciec odpowiedział: "Ja tego nie wiedziałem, to koń wiedział! Ja tylko pilnowałem, żeby nie zszedł z drogi". Tym  właśnie jest coaching. (Historia opowiedziana przez Miltona Ericksona).


Z definicji coaching jest dynamicznym procesem rozwoju i uczenia się, dzięki któremu można podnieść jakość swojego życia, w różnych jego obszarach. Coaching to pomoc w nabywaniu, wzmacnianiu i udoskonalaniu umiejętności poprzez korygowanie nieefektywnych działań i zastępowanie ich bardziej konstruktywnymi. Coaching jest partnerską relacją, w której coach pomaga Klientowi w osiągnięciu osobistych sukcesów i wymiernych rezultatów. Proces coachingu jest elastyczny i może być aplikowany w różnorodnych kontekstach życiowych i biznesowych. Coaching jako proces bazuje na naturalnych możliwościach edukacji, jakie posiada każdy człowiek: uczenia się w oparciu o własne doświadczenia, refleksję, racjonalne wyciąganie wniosków i transferowanie ich na kolejne sytuacje. Dostosowany jest do niepowtarzalnej sytuacji każdej osoby, a jego skuteczność wynika z faktu, iż jest zaplanowany w oparciu o dokładną analizę stanu obecnego, realistyczne wyznaczenie celu oraz dobranie właściwych sposobów treningu - dla konkretnej i niepowtarzalnej w swej osobowości osoby. Coaching powoduje w efekcie zadowolenie Klienta, jak i jego otoczenia.

W procesie coachingu:
- towarzyszymy w dokonywaniu zmian w dowolnej dziedzinie życia,
- zmierzamy do odkrycia i wykorzystania osobistego potencjału,
- pomagamy budować satysfakcjonujące relacje międzyludzkie,
- pomagamy odnaleźć i rozwinąć talenty i wewnętrzne zasoby,
- pomagamy skonkretyzować i usprawnić zdolności i umiejętności,
- wspieramy w drodze życiowej i zawodowej,
- pomagamy skonstruować efektywne cele,
- poszerzamy świadomość siebie,
- przywracamy siły życiowe.

coachKim jest coach?
Coach to osobisty trener, który pomaga, nadaje kierunek, wskazuje drogę. Coach prowadzi, motywuje i inspiruje Klienta tak, by mógł on dokonywać pozytywnych zmian w swoim życiu. Coach odkrywa horyzont możliwości pomagając w ustaleniu priorytetów, przygotowaniu planów działania, ich testowaniu, korygowaniu, wdrażaniu i świętowaniu sukcesów. Coach rozmawia, obserwuje i przekazuje informacje zwrotne, mające na celu wspólną analizę dotychczasowych działań. CSV gwarantuje profesjonalnych coachów posiadających konkretną wiedzę i praktyczne umiejętności potwierdzone odpowiednimi certyfikatami.

Prowadzony przez nas coaching bazuje na pięciu krokach:
* budowanie relacji – nawiązanie relacji coachingowej i określenie jej ram,
* analiza sytuacji – odkrywanie i zbadanie kluczowych kwestii,
* wytyczanie kierunku – wyznaczanie priorytetów i tworzenie planu działania,
* poszukiwanie zasobów – zapewnienie odpowiedniego wsparcia i zachęty,
* ocena postępu – ewaluacja, świętowanie dokonań i korekta planów.

Nasze zasady
Podczas sesji coachingowych koncentrujemy się na pięciu podstawowych zasadach: wzajemny szacunek, bezwzględna pokora, radość i dobry humor, elastyczność, absolutna poufność.

Informacje organizacyjne
Coaching polega na regularnych spotkaniach coacha z Klientem. Każda sesja coachingowa to minimum 1h. Dostosowujemy terminy sesji coachingowych do życzeń naszych Klientów. Prosimy jednak o ich rezerwację, z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem. Sesje osobiste realizujemy w Lublinie lub w ramach prowadzonych szkoleń / eventów. Sesje wyjazdowe do uzgodnienia. W pozostałych przypadkach proponujemy sesje telefoniczne oraz internetowe. Jako jedyni prowadzimy również autorski projekt „sesje w drodze” – coaching podczas wędrówek na łonie przyrody, czyli wspólne wyjazdy z Klientem w najróżniejsze ciekawe miejsca "blisko natury".
Jeszcze dziś dowiedz się więcej!

 
Wstecz